W 2006 roku

Rosyjski w Krakowie – Centrum Nauki i Tłumaczeń Języka Rosyjskiego został członkiem: Międzynarodowej Organizacji Nauczycieli i Tłumaczy Języka Rosyjskiego z siedzibą w Sankt Petersburgu „MAPRYAL”.
zobacz stronę MAPRYAL
Центр обучения русскому языку и переводов
Почтовый адрес: ул. Коллонтая, 16/19 31-502 Краков
Телефон: 004812 42 200 97
E-mail: rosyjskiwkrakowie@rosyjskiwkrakowie.pl
президент Шмуклер Николина Николаевна
Телефон: 48609648934 моб.

W 2006 roku

Rosyjski w Krakowie – Centrum Nauki i Tłumaczeń Języka Rosyjskiego nawiązało współpracę z Centrum Języka Rosyjskiego przy Akademii Pedagogicznej w Krakowie w zakresie przygotowań do egzaminów państwowych z języka rosyjskiego: TRKI na wszystkich poziomach.

W 2006 roku

Rosyjski w Krakowie – Centrum Nauki i Tłumaczeń Języka Rosyjskiego kontynuuje współpracę z Kołem Rosjoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego w obszarze przygotowań do egzaminów z języka rosyjskiego na poziom B2.

W 2006 roku

Rosyjski w Krakowie – Centrum Nauki i Tłumaczeń Języka Rosyjskiego nawiązało współpracę z polskimi i rosyjskimi biurami turystycznymi i poszerzyło swoją ofertę edukacyjną o nowy profil: „Język rosyjski w turystyce”.

W 2007 roku

Rosyjski w Krakowie – Centrum Nauki i Tłumaczeń Języka Rosyjskiego rozpoczęło kooperację z The International School of Krakow w zakresie nauczania dzieci i młodzieży języka rosyjskiego.

W 2007 roku

Właściciel firmy Rosyjski w Krakowie – Centrum Nauki i Tłumaczeń Języka Rosyjskiego nawiązał długotrwałą współpracę z Gimnazjum nr 16 w Krakowie, należącym do czołówki szkół gimnazjalnych w tym mieście w zakresie prowadzenia lekcji języka rosyjskiego w klasie pierwszej, drugiej i trzeciej.

W 2008 roku

Rosyjski w Krakowie – Centrum Nauki i Tłumaczeń Języka Rosyjskiego został członkiem ELCL Quality Alliance. Organizacja ta potwierdziła, iż działalność firmy spełnia wymogi jakościowe, opisane i zalecane przez Radę Europy, wyrażone w Europejskim Systemie Opisu Kształcenia Językowego.
http://www.elcl.org/

W 2008 roku

Właściciel firmy Rosyjski w Krakowie – Centrum Nauki i Tłumaczeń Języka Rosyjskiego ukończył szkolenie na temat: Egzaminy zewnętrzne z języka rosyjskiego.

W 2009 roku

Właściciel firmy Rosyjski w Krakowie – Centrum Nauki i Tłumaczeń Języka Rosyjskiego z ukończył szkolenie organizowane przez WSiP Pomagamy uczyć w warsztatach: Kształtowanie umiejętności rozumienia mowy na różnych poziomach nauczania języka rosyjskiego.

W 2009 roku

Właściciel firmy Rosyjski w Krakowie – Centrum Nauki i Tłumaczeń Języka Rosyjskiego ukończył studia podyplomowe na Uniwersytecie Jagiellońskim: Nauczanie języka polskiego jako obcego, dzięki czemu uzyskał uprawnienia do nauczania języka polskiego cudzoziemców w szkołach wszelkiego typu w Polsce oraz poza jej granicami.

W 2009 roku

ukazała się opinia firmy konkurencyjnej z Warszawy:
Forum Rosyjskie,
Re: pytanie o kurs rosyjskiego w Krakowie
Autor: krutikow 25.02.09, 09:18
Z całą odpowiedzialnością polecam: www.rosyjskiwkrakowie.pl

ROSYJSKI W KRAKOWIE 0048 609 64 89 34
rosyjskiwkrakowie@neostrada.pl. Centrum Nauki Języka Rosyjskiego ul.
Kołłątaja 16 31-502 Kraków. Dane adresowe:. CZYM DOJECHAĆ …
www.rosyjskiwkrakowie.pl

Znam, widziałam, doświadczyłam, jest bardzo w porzadku, od niedawna działa też filia.

W 2009 roku

Właścicielka firmy Rosyjski w Krakowie – Centrum Nauki i Tłumaczeń Języka Rosyjskiego Nikolina Šmukler została członkiem Polskiego Towarzystwa Tłumaczy Przysięgłych i Spejalistycznych TEPIS zobacz legitymację

W 2012 roku

4 czerwca 2012 r. właścicielka RwK-CNiTJR przywitała w roli tłumacza reprezentację rosyjską na pierwszej otwartej sesji treningowej, która miała miejsce na stadionie w Sulejówku. Piłkarze przygotowywali się tutaj do rozgrywek Mistrzostw Europy.